Статуетки

Статуетка утримувач ВінокЛюдині завжди було притаманне бажання оточити себе дорогими серцю речами і прикрасити навколишню обстановку. І самими доступними способами це зробити споконвіку були різні сувеніри, серед яких особливе місце займали статуетки. Історія їх виникнення йде далеко в минуле, і до цього дня в ході археологічних розкопок вчені знаходять ці дивовижі давнини. Але не будемо заглиблюватися в нетрі історичного виникнення цих предметів, а поговоримо про сучасні тенденції у їх провадженні. Тим більше що зараз продаж статуеток є досить перспективним і поширеним напрямком діяльності різних сувенірних майстерень.

По суті, саме слово статуетки - це збірне визначення, яке включає в себе різні скульптурні фігурки невеликих розмірів, службовці в більшості випадків в якості декоративних предметів інтер'єру. Хоча вони можуть мати самі різні призначення, наприклад, бути частиною якогось колекційного ансамблю, бути свідченням певного захоплення свого володаря, наприклад, занять тим чи іншим видом спорту, або ж бути результатом яких досягнень, своєрідною нагородою.

Сучасний асортимент даних виробів просто вражає уяву. Купити статуетки в даний час можна в будь-якому сувенірному магазині або при необхідності зробити на замовлення. При цьому основна увага приділяється меті, з якою вона купується. Одна справа, вибирати предмет декору, і зовсім інша - підібрати потрібну композицію для виготовлення нагородної або подарункової статуетки. Розглянемо обидва варіанти докладніше.

Статуетка як декоративний елемент інтер'єру

Як відомо, в організації інтер'єру головне значення приділяється єдності стилю. Тому дуже важливо, щоб кожна річ, присутня в приміщенні, гармонійно поєднувалася з його загальним оздобленням. Це стосується абсолютно всього і важливе значення в цьому питанні як раз таки займають такі, незначні на перший погляд, деталі, як сувенірні дрібниці і декоративні фігурки. Адже саме вони привносять в інтер'єр особливу чарівність і при грамотному розташуванні здатні вигідно акцентувати внутрішній простір.

Статуетка БоксОтже, статуетки - це в першу чергу прикраси, які не тільки покликані принести нотку витонченості і оригінальності в загальний вигляд приміщення, але й здатні відобразити смаки і переваги своїх власників. До того ж не варто випускати з уваги і той факт, що ті або інші зображення несуть в собі певне енергетичне навантаження. Тому деякі люди, перш ніж розмістити у себе вдома ту чи іншу статуетку, цікавляться, що вона уособлює й який сенс несе. Особливо це стосується таких декоративних фігурок як статуетки тварин. Найяскравішим прикладом може служити відома багатьом жаба, оточена монетками, яка згідно з вченням фен-шуй, здатна притягувати удачу і грошове благополуччя. Не менш відомими є мініатюрні бронзові статуетки слонів, які, на думку багатьох, також здатні притягувати в будинок успіх і нейтралізувати негативну енергію. А от відносно фігурок змій, буйволів, левів та інших мешканців тваринного світу, а також деяких птахів є старі забобони, згідно з якими тримати їх у будинку недоречно. Особливо обережними варто бути з сувенірами, привезеними з екзотичних країн. Але не будемо заглиблюватися в казуїстику стародавніх повір'їв і подивимося на питання з більш прогресивної точки зору, тим більше що зараз статуетки мають найрізноманітніші виконання.

Продаж статуеток у Києві включає в себе тисячі найрізноманітніших найменувань даної продукції. Тут можна знайти вироби з дерева, скла, кришталю, порцеляни, металу, пластику, дорогоцінних металів, гіпсу, кераміки та ін. При цьому треба відзначити можливість виготовлення ексклюзивних штучок на замовлення і комбінування різних матеріалів. Можна з упевненістю сказати, що настільки величезний вибір дає можливість задовольнити будь-який естетичний каприз, тим більше що продаж статуеток в даний момент розвивається дуже активно. Головне визначитися з самим капризом.

Купити статуетки - пів справи, головне, щоб вони гармонійно поєднувалися з інтер'єром. Якщо для колекційних композицій, як правило, відводиться одне певне місце, в якому вони можуть знаходитися всі разом, то роздільні статуетки найкраще розміщувати по різних дільницях кімнати. Хоча варіантів може бути маса. Якщо фігурки належать до однієї тематики, їх можна розташувати поруч. Абсолютно різні предмети, у тому числі і за матеріалом, наприклад, кам'яні та металеві статуетки, все ж треба відокремлювати один від одного, щоб вони зберігали свою індивідуальність і не створювали ефект надмірності. Особливо це стосується статуеток на додаткових підставках. Постаменти, навіть невеликі, надають фігурці деяку громіздкість і відособленість, тому такі штучки треба розміщувати окремо. Якраз вони і можуть стати тим відсутнім штрихом, який зможе доповнити інтер'єрне оздоблення однієї із зон кімнати.

Статуетки ціна: вартість того чи іншого сувенірного виробу складається безпосередньо з ціни на матеріал і складності технології виготовлення. Найбільшою ціною, як завжди, відрізняються ексклюзивні речі, наприклад, срібні статуетки ручної роботи, покриті ювелірною емаллю, або фігурки, висічені з каменю з додатковою інкрустацією. Хоча, треба зауважити, що далеко не кожен стане замовляти виготовлення подібної штучки індивідуально, враховуючи широкий вибір готових виробів. Тим більше що серед них також можна знайти вражаючі за своєю красою предмети, які здатні стати відмінним доповненням до будь-якого інтер'єру. Найбільш доступними в плані ціни можна назвати пластикові статуетки. Хоча і тут також є різні варіанти. Наприклад, обважений пластик з додатковим декоративним покриттям буде коштувати дорожче, ніж звичайний.

Статуетки МаскиСувенірні статуетки можна назвати універсальним подарунком. Єдине, про що варто пам'ятати при його виборі, це про уподобання і смаки того, кому він призначається. Немає нічого сумніше, коли презент підібраний невдало і залишається припадати пилом у якомусь прихованому від очей куточку. Щоб цього не сталося, слід приділяти більш ретельно увагу підбору тематики і стилю, в якому він буде виконаний. Статуетки із слонової кістки підійдуть людям витонченим, що володіє вишуканим і тонким смаком, а от кам'яні фігурки рекомендується дарувати людям з твердим характером, наполегливим і рішучим. Статуетки металеві більш універсальні, хоча й у них є свої нюанси. Що ж до скла та порцеляни, то, швидше за все, подібні штучки більше підходять представницям прекрасної статі.

Серед сучасних тенденцій у виробництві сувенірних виробів особливе місце займають аналоги статуеток різних кінематографічних премій, зокрема, такі як Оскар і Ніка. Статуетка Оскар, наприклад, випускається в самих різних варіантах. Вони можуть повністю відповідати зовнішнім виглядом оригіналу або представляти собою кілька модифікованих версій зі збільшеним постаментом або додатковими елементами. Матеріал також використовується різний. Це може бути обважений пластик з лакованим покриттям або кераміка із золотим чи срібним запиленням. До того ж, треба відзначити можливість індивідуального гравірування, за допомогою якого на статуетку можна нанести будь-який напис, а саме, причину такого своєрідного нагородження, наприклад: «Кращому працівникові року!» До речі, більш доступною альтернативою гравірування є напис на клею стікері. Можна придбати такі статуетки оптом, а можна виготовити на замовлення.

Великою актуальністю користується не менш відома статуетка Ніка. Богиня перемоги і цілеспрямованості, вона є своєрідним символом стійкості і побажанням успіху у всіх починаннях. До слова сказати, такий подарунок можна назвати універсальним для всіх, адже кожна людина прагне до перемоги в тій чи іншій сфері свого життя. Зовнішнє виконання такі статуетки можуть мати також саме різне. Вони можуть відрізнятися матеріалом, розміром, кольоровою гамою і наявністю додаткового декору. Але якого б варіанту не була віддана перевага, такий подарунок, безумовно, ніколи не буде припадати пилом у коморі, а знайде гідне місце в будь-якому приміщенні.

                                          Нагородні статуетки

Статуетка ГандболЕлемент прикраси інтер'єру, це не єдина функція, яку можуть виконувати подарункові статуетки. Є особливий вид подібних виробів, призначення яких служити нагородою. Статуетки здавна використовувалися в якості призів нарівні з кубками та медалями. Але якщо раніше вони мали у великій мірі лаконічне і обмежене виконання, то в даний час такі предмети можуть бути своєрідним витвором мистецтва, що в кілька разів підвищує не тільки їх смислову, а й естетичну цінність для свого власника.

Нагородні статуетки широко використовуються в корпоративному середовищі, в різних заходах і культурних подіях, з чого випливає очевидна затребуваність, а рівно і прогресивність технологій їх виготовлення. До категорії нагородних, до речі, можна віднести і згадані вище статуетки Оскара і Ніки.

Скульптурні фігурки, що виготовляються в якості призів, можуть мати абсолютно будь-який дизайн і бути виконані з найрізноманітніших матеріалів. Найчастіше їх вибір, а рівно і саме зовнішнє виконання визначається тією або іншою сферою діяльності, в якій буде відбуватися нагородження. Яскравим прикладом є музичні фестивалі, на яких переможцям вручаються мініатюрні статуетки у вигляді скрипкових ключів, інструментів та інших атрибутів, або ж спортивні змагання. Щодо останніх треба зауважити, що існує цілий окремий різновид нагородних виробів - спортивні статуетки.

Як відомо, видів спорту величезна безліч, мало того, періодично з'являються все нові види і підвиди, наприклад, тільки в силовому і екстремальному спорті налічується понад десятків різних підвидів. І по кожним з них проводяться свої змагання, і само собою, кращі отримують свої заслужені нагороди. А найчастіше ними є як раз таки різні статуетки.

Статуетка СобакаСтатуетки бодібілдинг, як правило, зображують фігури культуристів. А ось композиція таких зображень може бути самою незвичайною. Класичні і дуже вражаючі моделі - це мініатюрні монолітні статуетки бодібілдерів, виконані з металу або пластику, що важчий, розміщені на невеликих постаментах. Більш спрощені варіанти виготовляються з пластика і покриваються захисним шаром емалі або позолоти. Можливе придбання таких статуеток оптом і в роздріб, залежно від масштабності заходу. Статуетки пауерліфтинг нерідко виготовляють з бронзи. Такі вироби ручної роботи відрізняються витонченістю і часто прикрашаються додатково вигравіруваними написами. Ціна на статуетки спортивної тематики варіюється в дуже широких межах.

Треба зауважити, що фігурки з бронзи користувалися незмінною популярністю завжди. І нині не виняток. По-перше, бронзові вироби служать дуже довго і зможуть незмінно радувати свого власника десятиліттями. Наприклад, вже згадана статуетка Ніка, виконана з бронзи, зможе стати справжнім талісманом для свого власника і надихати його завжди, не втрачаючи при цьому свого первозданного вигляду. По-друге, бронзові скульптурки є цілком прийнятною альтернативою більш дорогим моделям, таким, наприклад, як золоті статуетки. Не кожна людина може дозволити собі придбання речей, виготовлених з дорогоцінних металів. Але завжди можна знайти вихід, тим більше що сучасні технології дозволяють створювати абсолютно унікальні за своїми характеристиками і красі вироби з відмінними показниками якості та довговічності. Тільки статуетки Київ включають в себе понад тисяч найменувань сувенірної продукції на будь-який смак, а зорієнтуватися у всьому цьому різноманітті нескладно. Головне точно знати, яка саме річ потрібна. А за відсутності такої у вільному продажу, завжди можна замовити статуетки за власним ескізом.

09.10.2013                                                                                                                                                                     Т.М.

1